to top

Pzt - Cu 09:00 - 18:00

Bizi Arayın (0216) 652 2268

İş Hukuku

Erkaya Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Hizmetleri

Erkaya Hukuk Bürosu, iş hukuku ile ilgili her türlü konuda; işçi ve işveren arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi, hizmet sözleşmelerinin hazırlanması, işe alma ve işten çıkarmaya ilişkin usullerin oluşturulması, performans değerlendirme ve insan kaynakları yönetimi konusunda hukuki destek sağlanması, işçi ve işveren arasında çıkan uyuşmazlıkların çözümlenmesi konularında müvekillerine avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde müşteki vekili veya sanık müdafi olarak temsil etmektedir.

İş Hukuku kendi içerisinde Bireysel İş Hukuku ve Toplu İş Hukuku olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bireysel İş Hukuku; işçi ve işveren arasındaki sözleşmelerin yapılması, asgari ücret, çalışma süreleri, izin hakları, sözleşmenin feshi ve tazminat gibi konuları incelemektedir. Toplu İş Hukuku ise; sendikaların kuruluşunu, faaliyetlerini, toplu iş sözleşmelerinin yapılmasını, grev ve lokavta gidilmesi şartları incelemektedir.

Müvekkillerimizi yasal hakları için doğru yönlendirmenin önemini anlıyoruz ve onlarla yakın iş birliği yapıyoruz.

İş hukuku her ne kadar çalışma ilişkilerini düzenleyen bir hukuk dalı olsa da, her çalışma ilişkisi bu hukuk dalı kapsamda değerlendirilmez. Zira İş Hukukunun kapsamına sadece; işçi statüsünde iş görenler ile bunları çalıştıranlar girmektedir. Bu bakımdan kanunda yapılan işçi ve işveren tanımları büyük önem arz etmekte olup, aradaki uyuşmazlığa hangi hukukun uygulanacağının bulunmasında önemli rol oynamaktadır.

Erkaya Hukuk Bürosu, iş hukuku alanında uzman avukatları ile aşağıda belirtilen alanlarda üzere danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini vermektedir:


Neden Erkaya Hukuk Bürosu?

  • Hukuki ve teknik yönden derin analiz ve araştırma yetkinliği.
  • Müvekiillerimizi güçlü ilişki kurma becerisi.
  • İhtiyaca ve kişiye özel hukuki çözümler geliştirme.
  • Doğru ve sonuca yönelik hizmet verme
  • Etik, dürüst ve sorumluluk değerlerimiz.

%100 müvekkil memnuniyeti için çalışıyoruz.

 

 
Uzmanlık alanlarımızda hukuk ve danışmanlık hizmeti almak için şimdi iletişime geçin

Adresimiz

Cevizli Mh. Bağdat Cd.
Dragos Love Apt. No: 534 D:19
Maltepe, İstanbul

Çalışma Saatleri

Pzt - Cu
09:00 - 18:00
Cmt - Paz
Kapalı
Resmi Tatiller
Kapalı