to top

Pzt - Cu 09:00 - 18:00

Bizi Arayın (0216) 652 2268

Ceza Hukuku

Erkaya Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Hizmetleri

Erkaya Hukuk Bürosu, her türlü ceza davası konusunda müvekillerine avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde müşteki vekili veya sanık müdafi olarak temsil etmektedir.

Ceza hukuku bakımından temel kavramların iyi bir şekilde anlaşılması, bilinmesi gerekmektedir. Zira ceza kanunlarının bilinmemesinin mazeret sayılmayacağı kabul edilmiştir. Dolayısıyla bir suçun oluşması için oluşması gereken hususlar, fiiller ile amacın etkili bir biçimde ortaya koyulması ile kişi hak etmediği yaptırımlardan kurtulabilecek ya da karşılaştığı mağduriyete neden olan kişi ya da kişilere bir yaptırım uygulanmasını sağlayabilecektir.

Müvekkillerimizi yasal hakları için doğru yönlendirmenin önemini anlıyoruz ve onlarla yakın iş birliği yapıyoruz.

Türk Ceza Kanunu’na göre ceza kanununun amacı; kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzen ve güvenliğini, hukuk devletini, kamu sağlığını ve çevreyi, toplum barışını korumak, suç işlenmesini önlemektir. Bu nedenle söz konusu hususları ihlal edenlerin ıslahı önem arz etmektedir. Fakat ceza hukukunun uygulanmasında genel geçer bir takım ilkeler söz konusudur. Bunlardan ilki suçta ve cezada kanunilik ilkesidir. Bu ilkeye Türk Ceza Kanunu’nda şöyle düzenlenmiştir: “Kanunun açıkça suç saymadığı bir fiil için kimseye ceza verilemez ve güvenlik tedbiri uygulanamaz. Kanunda yazılı cezalardan ve güvenlik tedbirlerinden başka bir ceza ve güvenlik tedbirine hükmolunamaz.”

Erkaya Hukuk Bürosu, ceza hukuku alanında uzman avukatları ile aşağıda belirtilen alanlarda üzere danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini vermektedir:


Neden Erkaya Hukuk Bürosu?

  • Hukuki ve teknik yönden derin analiz ve araştırma yetkinliği.
  • Müvekiillerimizi güçlü ilişki kurma becerisi.
  • İhtiyaca ve kişiye özel hukuki çözümler geliştirme.
  • Doğru ve sonuca yönelik hizmet verme
  • Etik, dürüst ve sorumluluk değerlerimiz.

%100

müvekkil memnuniyeti için çalışıyoruz.
Uzmanlık alanlarımızda hukuk ve danışmanlık hizmeti almak için şimdi iletişime geçin

Adresimiz

Cevizli Mh. Bağdat Cd.
Dragos Love Apt. No: 534 D:19
Maltepe, İstanbul

Çalışma Saatleri

Pzt - Cu
09:00 - 18:00
Cmt - Paz
Kapalı
Resmi Tatiller
Kapalı